Pirkti Rybelsus

Rybelsus

Semaglutidas svorio metimui (Wegovy)

Konsultacijos internetu + greitas pristatymas Pirkti dabar

Glikemiją kontroliuojantys vaistai (Metforminas)

Aprašymas

Semagliutidas, skirtas diabetui gydyti ir efektyviam svorio mažinimui, tapo labai populiarus pasaulyje. Tačiau ne visi nori vartoti injekcijas. Jei nežinojote, semagliutido galima įsigyti ir tablečių pavidalu prekės ženklu Rybelsus.

Kas yra Rybelsus?

Rybelsus yra semagliutido tabletės, skirtos 2 tipo cukriniam diabetui gydyti (cukraus kiekiui kraujyje normalizuoti). Jos tiekiamos 3 mg, 7 mg ir 14 mg dozėmis. Jos taip pat pasižymi stipriomis svorio mažinimo savybėmis, nors nutukimui gydyti pacientams, nesergantiems cukriniu diabetu, jos nevartojamos.

Rybelsus, kaip ir kitus vaistus, kurių veiklioji medžiaga yra semagliutidas, sukūrė ir gamina Novo Nordisk. Ji turi išimtines teises į semagliutido injekcinę ir tablečių formą.

Kaip Rybelsus veikia?

Šis vaistas priklauso GLP-1 receptorių agonistų grupei (jo paskirtis – agonuoti GLP-1 receptorius). Tokiu būdu yra stimuliuojama insulino gamyba kasoje, reaguojant į cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Priešingai, slopinama gliukagono gamyba. Dėl to cukraus kiekis kraujyje sumažėja iki normalių verčių. Dėl šio mechanizmo vaisto veikimas tampa labiau nuspėjamas ir sumažėja hipoglikemijos rizika.

Rybelsus ir svorio mažinimas

Vartojant semagliutido tablečių, gali sumažėti svoris. Paprastai tai yra papildomas vaisto poveikis, kuriuo pacientai labai džiaugiasi. Pacientai, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, nuolat susiduria su viršsvorio problema, o svorio mažinimas išsprendžia iš karto kelias problemas: 

  • pagerėja bendra savijauta
  • mažina širdies ir kraujagyslių sistemos riziką
  • palengvina glikemijos kontrolę
  • suteikia moralinį pasitenkinimą.

Šis poveikis įmanomas, nes veiklioji vaisto sudedamoji dalis mažina apetitą ir psichologinį potraukį maistui. Jis veikia atitinkamus smegenų centrus ir pacientams lengviau laikytis dietos. Ženkliai sumažinus suvartojamų kalorijų kiekį, organizmas priverčiamas panaudoti energiją iš riebalų atsargų. Dietos ir aktyvaus gyvenimo būdo nepaisymas atima iš šio vaisto naudingą svorio mažinimo savybę (tiksliau, sumažina jo poveikį).

Pirkti Rybelsus Lietuvoje

Rybelsus yra receptinis vaistas. Jį galima įsigyti įprastoje vaistinėje arba specialioje internetinėje platformoje. Kitų galimybių nėra: Amazon, kitos prekyvietės ir internetinės vaistinės šiuo vaistu neprekiauja.

Yra tikimybė, kad susidursite su šio vaisto trūkumu. Apie tai kalba ir pacientai, ir gydytojai. Taip yra dėl to, kad Novo Nordisk vis dar nenustatė tiekimo į visas ES šalis, o paklausa gerokai viršija bendrovės gamybos pajėgumus. Semagliutido, skirto 2 tipo cukriniam diabetui gydyti, trūksta ir dėl to, kad jis išpopuliarėjo kaip svorio metimo priemonė.

Tačiau net jei tablečių nėra sandėlyje, tikrai galite rasti veiksmingą alternatyvą. Tai vienas iš argumentų, kodėl lengviausia vaistus nuo diabeto (arba svorio metimo) užsisakyti internetu, nes internetinėje platformoje gydytojas iš karto parinks jums tinkamą vaistą.

Užsakymas internetu

Užsakymo internetu legalioje sveikatos priežiūros platformoje ypatumas yra tas, kad pacientai nuotoliniu būdu gauna visą medicinos paslaugų sąrašą. Jums tereikia užsiregistruoti svetainėje, išsirinkti vaistą ir užpildyti internetinę formą su savo sveikatos duomenimis.

Svarbi pirkimo internetu dalis yra gydytojo konsultacija. Ji taip pat vyksta internetu. Klientui nereikia laukti. Gydytojas visą informaciją apie pacientą gauna iš anketos. Retais atvejais jis gali paprašyti papildomos informacijos. Bet kuriuo atveju viskas vyksta realiuoju laiku. Pacientui nereikia laukti eilėje ar derintis prie gydytojo grafiko.

Vaistai paprastai atkeliauja kliento adresu kitą darbo dieną. Išsiuntimą vykdo artimiausia partnerinė vaistinė pagal internetu išrašytą receptą, kurį pacientas gauna nuotolinės konsultacijos pagrindu.

Pirkti be recepto

Užsakymą galite pateikti net jei neturite recepto. Tačiau įsigyti vaisto be recepto negalima. Internetinėje platformoje į tai atsižvelgiama ir suteikiama galimybė gauti receptą tiesiogiai užsakymo proceso metu. Užpildyti klausimyną ir pasikonsultuoti su gydytoju – tai paprastos sąlygos e. receptui gauti.

Kaina

Kainą patikrinkite internetinės platformos svetainėje. Ar ji brangesnė, nei tikėjotės? Jei atsižvelgsite į tai, kad tai yra galutinė kaina, įskaitant konsultaciją ir receptą, taip pat greitą pristatymą visoje Lietuvoje, kaina neatrodo brangi.

Kaip vartoti Rybelsus?

Semagliutido tabletes reikia vartoti kiekvieną dieną, pradedant nuo 3 mg per dieną iki didžiausios palaikomosios 14 mg dozės. Dozė palaipsniui didinama kas 4 savaites [1]. Kai kuriuose šaltiniuose nurodoma dozę didinti kartą per mėnesį, vadinasi, 4 savaičių laikotarpiu.

Mažiausia palaikomoji dozė yra 7 mg. Praėjus 4 savaitėms, galima padidinti iki 14 mg geriamojo semagliutido per parą, tačiau tai daryti reikėtų tik tuo atveju, jei norimas vaisto poveikis yra artimas, bet nepasiektas.

Kontraindikacijos ir atsargumo priemonės

Geriamojo semagliutido (taip pat ir injekcinio) negalima vartoti sergant pankreatitu. Vaisto poveikis pacientams, sergantiems staziniu širdies nepakankamumu, iki galo neištirtas, todėl šie pacientai taip pat turėtų vengti Rybelsus. Nėščios ir maitinančios motinos gali pakenkti vaisiui (kūdikiui), todėl šiuo laikotarpiu jos turėtų susilaikyti nuo vaisto vartojimo.

Tyrimai parodė normalų gydymo toleravimą sergant kepenų nepakankamumu, tačiau šią diagnozę turintiems pacientams vis tiek reikia būti atsargiems. Tai taip pat taikoma pacientams, kurie serga inkstų nepakankamumu. Atsižvelgiant į stiprų semagliutido poveikį virškinimo sistemai, bet kokios su ja susijusios ligos turėtų signalizuoti apie specialų gydytojo stebėjimą.

Rybelsus visiškai netinka pacientams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu. Vaisto veikimo mechanizmas nemažina cukraus kiekio šių pacientų kraujyje.

Jeigu pacientas be Rybelsus vartoja ir kitų vaistų nuo diabeto, įskaitant insuliną, cukraus kiekį kraujyje reikia nuolat stebėti. Vienu metu vartoti kelis vaistus gali būti priimtina, tačiau norint išvengti hipoglikemijos, gali prireikti koreguoti dozę.

Šalutinis poveikis

Galimas nemalonus šalutinis poveikis. Tokios nepageidaujamos reakcijos, kaip ūminis pankreatitas, tulžies akmenligė, hipoglikemija, padažnėjęs širdies plakimas, nors ir yra sunkiausios, tačiau kartu ir rečiausios. Nuo jų niekas nėra apsaugotas, tačiau statistika rodo, kad jos pasireiškia nuo 1 iš 100 iki 1 iš 10000 pacientų.

Dažniausi šalutiniai poveikiai yra šie:

  • hipoglikemija (jei vartojama tuo pačiu metu kaip ir insulinas)
  • pykinimas
  • viduriavimas.

Pykinimas ir viduriavimas paprastai kamuoja didžiąją daugumą pacientų kelias pirmąsias savaites po gydymo pradžios. Tačiau šių virškinimo trakto reakcijų priežastis ištyrę mokslininkai pateikė rekomendacijų, kaip jų išvengti arba sumažinti iki minimumo:

  1. valgykite tik tada, kai esate tikrai alkani
  2. valgykite mažesnes porcijas
  3. po valgio negulėti
  4. nustokite valgyti, kai jaučiatės sotūs
  5. dažniau valgykite
  6. venkite gerti per šiaudelį
  7. valgykite neblaškydami dėmesio ir mėgaukitės maisto skoniu
  8. stenkitės po valgio nebūti pernelyg aktyvūs [2].

Pacientų patirtis (forumo apžvalgos)

Pacientai aptaria semagliutido tablečių trūkumą, pykinimo ir viduriavimo kontrolę bei vaisto gebėjimą mažinti svorį. Tai daugumai pacientų rūpimos temos, kurios registruojamos Lietuvos ir tarptautiniuose forumuose. Dėl Rybelsus, kaip cukraus kiekį kraujyje mažinančio preparato, veiksmingumo praktiškai nesiginčijama. Pacientai šiuo atžvilgiu išreiškia teigiamus atsiliepimus. Efektyvumas mažinant svorį sukelia mažiau teigiamų atsiliepimų, tačiau tai lengvai paaiškinama tuo, kad 7 ir 14 mg dozių semagliutido tabletės nėra skirtos nutukimui gydyti.

Tabletės vs injekcijos (Rybelsus vs Ozempic)

Rybelsus buvo pirmasis GLP-1 receptorių agonistas tablečių pavidalu. Tai atrodė neįmanoma, tačiau Novo Nordisk sugebėjo išspręsti sudėtingą peptido absorbcijos iš skrandžio gleivinės problemą. Tai tapo įmanoma panaudojus specialų absorbciją gerinantį preparatą [3].

Suprantama, kad Rybelsus pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir Ozempic, vartojamas panašiomis dozėmis (7 mg ➡️ 0,5 mg; 14 mg ➡️ 1 mg). Pavyzdžiui, tabletės parodė panašų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai kaip ir injekcijos [4]. Semaglutidas reikšmingai sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tačiau daugumoje tyrimų daugiausia dėmesio skirta švirkščiamojo semagliutido, kurio dozė yra 2,4 mg, o ne tablečių formos vaisto naudai širdies ir kraujagyslių sistemai. Matyt, papildomos semagliutido savybės vis tiek kažkiek priklauso nuo to, ar jis švirkščiamas, ar tabletėmis.

Rybelsus Ozempic
Dozavimo forma tabletės injekcijos
Palaikomoji dozė 7-14 mg per dieną 1-2 mg per savaitę
Svorio mažinimo poveikis vidutinio sunkumo vidutinio sunkumo ir sunkus

FAQ

Ar bus prieinama Rybelsus svorio metimo versija?

Novo Nordisk aiškiai neskelbia apie tokius planus, tačiau Danijos kompanijos lėšomis atliekami geriamojo semagliutido didelių dozių tyrimai. Naujausi tyrimai parodė, kad pacientai gerai toleruoja 25 mg ir net 50 mg semagliutido dozes [5]. Tai rodo, kad gali atsirasti tablečių alternatyva Wegovy. Kada tai įvyks, galima tik spėlioti, tačiau tai praplės veiksmingų vaistų nuo svorio mažinimo sąrašą ir suteiks gydytojams bei pacientams daugiau lankstumo.

Ką galima įsigyti vietoj Rybelsus svorio metimui?

Artimiausia Rybelsus alternatyva svorio metimui yra Wegovy. Tai injekcinis vaistas, todėl jis gali netikti tiems, kurie ieško tablečių. Tačiau jei gydytojas rekomenduoja vartoti GLP-1 receptorių agonistus, tai yra vienintelis svorio metimo vaistas, kurio veiklioji medžiaga yra tokia pati kaip Rybelsus.

Antrasis tos pačios klasės vaistų atstovas yra Saxenda. Šio vaisto veiklioji medžiaga yra liragliutidas, pirmosios kartos GLP-1 receptorių agonistas iš Novo Nordisk. Pagrindinis jo privalumas – mažesnė kaina ir prieinamumas. Jis rinkoje yra jau ilgą laiką ir pacientai beveik niekada nesusiduria su jo trūkumo vaistinėse problema.

Ką galima įsigyti vietoj Rybelsus diabeto gydymui?

Galite įsigyti Ozempic arba Victoza. Tai identiškos farmakodinamikos vaistai. Jei šių vaistų nėra, galite pasitarti su gydytoju dėl metformino pirkimo. Tai populiarus cukraus kiekį mažinantis vaistas, kurį vartoja labai daug pacientų, sergančių 2 tipo diabetu. Kartais gydytojai atsisako skirti Ozempic ir Victoza, jei pacientas gerai toleruoja metforminą.

Kita galima alternatyva – Mounjaro. Tai yra tirzepatido injekcija, kuri, kaip įrodyta, labai veiksmingai kontroliuoja glikemiją. Ši veiklioji medžiaga tiriama dėl galimo naudojimo nutukimui gydyti, tačiau kol kas ji patvirtinta tik 2 tipo diabetui gydyti.

Kiek kilogramų galiu numesti nuo Rybelsus?

Vidutinis svorio sumažėjimas nuo semagliutido tablečių retai viršija 10 % pradinio kūno svorio. Tikėtina, kad jis bus dar mažesnis (nuo 5 iki 10 %). Svorio mažinimo veiksmingumas tiesiogiai priklauso ir nuo paciento gyvenimo būdo. Kai kurie iš jų netenka tik 1-2 kg.

Ar semagliutido tabletės ir injekcijos yra tarpusavyje pakeičiamos?

Galima keisti injekcijas į tabletes ir atvirkščiai. Sprendžiant iš pacientų ir gydytojų atsiliepimų, taip nutinka gana dažnai. To priežastis paprastai būna vieno iš vaistų trūkumas vaistinėse. Tačiau nepiktnaudžiaukite vaistų pakeičiamumu. Tablečių ir injekcijų dozės tiksliai nesutampa. Perėjimas visada bus stresas organizmui.

Ar Rybelsus sąveikauja su alkoholiu?

Ne, veiklioji vaisto sudedamoji dalis nesąveikauja su alkoholiu. Tačiau pastarasis gali labai pakenkti pacientui. Dėl dažno alkoholio vartojimo glikemijos kontrolė tampa beveik neįmanoma. Iš pradžių alkoholis didina cukraus kiekį kraujyje, tačiau ilgainiui jis gali turėti priešingą poveikį, dėl kurio atsiranda netikėta hipoglikemija.

Nuorodos:

  1. Priya Mohan B, Vinay E. Oral Semaglutide: A Novel Oral Preparation of GLP-1 Receptor Agonist. International Journal of Diabetes and Clinical Research. 2021 Sep 30;8(3). https://clinmedjournals.org/articles/ijdcr/international-journal-of-diabetes-and-clinical-research-ijdcr-8-146.pdf
  2. Gorgojo-Martínez JJ, Mezquita-Raya P, Carretero-Gómez J, Castro A, Cebrián-Cuenca A, de Torres-Sánchez A, et al. Clinical Recommendations to Manage Gastrointestinal Adverse Events in Patients Treated with Glp-1 Receptor Agonists: A Multidisciplinary Expert Consensus. Journal of Clinical Medicine. 2023 Jan 1;12(1):145. https://www.mdpi.com/2077-0383/12/1/145
  3. Bando H, Yamashita H, Kato Y, Ogura K, Kato Y, Matsuzaki S. Early improvement of HbA1c, weight and low-density lipoprotein (LDL) for Type 2 diabetes (T2D) patient by Rybelsus (oral semaglutide). Int J Endocrinol Diabetes. 2020 5(2):138. https://doi.org/10.36266/IJED/138
  4. Gallwitz B, Giorgino F. Clinical Perspectives on the Use of Subcutaneous and Oral Formulations of Semaglutide. Front Endocrinol (Lausanne). 2021 Jun 29;12:645507. doi: 10.3389/fendo.2021.645507
  5. Knop FK, Aroda VR, do Vale RD, Holst-Hansen T, Laursen PN, Rosenstock J, Rubino DM, Garvey WT. Oral semaglutide 50 mg taken once per day in adults with overweight or obesity (OASIS 1): a randomised, double-blind, placebo-controlled, phase 3 trial. Lancet. 2023 Aug 26;402(10403):705-719. doi: 10.1016/S0140-6736(23)01185-6