Pirkti Ozempic

Ozempic

Semaglutidas svorio metimui (Wegovy)

Pigiausia alternatyva svorio netekimui yra Saxenda injekcijos

Aprašymas

2 tipo cukrinio diabeto neįmanoma išgydyti visam laikui, tačiau specialiais vaistais ir tinkamu gyvenimo būdu jo simptomus galima nuslopinti. Tokie vaistai yra Ozempic. Jis taip pat tapo populiarus dėl stiprių svorio metimo savybių.

Kas yra Ozempic?

Ozempic yra vaistas, skirtas 2 tipo diabetui gydyti. Veiklioji vaisto medžiaga yra semagliutidas (žmogaus hormono GLP-1 medžiagos analogas). Ozempic yra tik viena vartojimo indikacija – poreikis normalizuoti cukraus kiekį kraujyje. Tačiau semagliutidas turi daug kitų naudingų savybių, todėl kartais pacientams kyla tam tikra painiava.

Ozempic 2 tipo cukriniam diabetui gydyti

2018 m. Ozempic buvo patvirtintas 2 tipo cukriniam diabetui gydyti. Jį gamina Novo Nordisk iš anksto užpildytų injekcinių rašiklių forma. Injekcinis tirpalas yra paruoštas vartoti ir pacientui nereikia jokių papildomų manipuliacijų. Pagrindine paciento užduotimi išlieka tinkamos dozės (0,25 mg, 0,5 mg, 1 mg arba 2 mg) vartojimas ir savalaikis vaisto suleidimas.

Ozempic svorio mažinimui

Ozempic be gydytojo paskyrimo vartojamas tik svoriui mažinti. Svorio mažinimo savybės semagliutido tapo žinomos iš karto po jo sukūrimo. Tačiau jo, kaip vaisto nutukimui gydyti, nebuvo galima naudoti iki 2022 m., kai buvo patvirtintas vaistas Wegovy. Gandus, kad Ozempic galima vartoti svorio metimui, net jei nesergate diabetu, socialiniuose tinkluose pradėjo tinklaraštininkai. Tai neturi nieko bendra su tikromis medicininėmis vaisto indikacijomis. Tai, kad dėl gydymo 2 tipo diabetu sergantys pacientai gali numesti svorio, yra svarbus, bet papildomas injekcijų poveikis. Nors gydytojas gali jums paskirti Wegovy (šis vaistas yra prieinamas Lietuvoje), bandymas numesti svorio naudojant Ozempic atrodo mažų mažiausiai keistai.

Kaip veikia Ozempic?

Vaistinio preparato veiklioji medžiaga (semagliutidas) veikia GLP-1 receptorius ir stimuliuoja insulino gamybą, reaguodama į padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Nuo gliukozės priklausomas insulino gamybos stimuliavimas yra svarbiausia vaisto savybė. Tai leidžia kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje su žymiai mažesne hipoglikemijos rizika. Taip pat nustatyta, kad semagliutidas skatina kasos beta ląstelių augimą ir taip atkuria jos funkciją gaminant insuliną [1]. Tai nepadeda išgydyti diabeto, tačiau labai palengvina glikemijos kontrolę. Dėl šio poveikio kasos funkcijai sulėtėja skrandžio tuštinimasis. Tai pailgina sotumo jausmą ir padeda cukriniu diabetu sergančiam pacientui numesti svorio. Didžioji dauguma 2 tipo diabetu sergančių pacientų turi antsvorio ar net yra nutukę, todėl tai padeda jiems jaustis daug geriau [2].

Semaglutidas veikia centrinę nervų sistemą, tiksliau, alkio ir sotumo centrus. Taigi jis slopina apetitą ir mažina psichologinį maisto patrauklumą. Pacientui tampa lengviau laikytis dietos ir jis pradeda veiksmingiau lieknėti. Wegovy, kuris yra labai panašus į Ozempic, siekiama maksimaliai išnaudoti šią ypatingą semagliutido savybę. Tai pasiekiama naudojant 2,4 mg svorio mažinimo dozę, kurios nėra Ozempic sudėtyje.

Pirkti internetu

Supraskime, kas gali įsigyti Ozempic:

  1. 👍 Tiksliai gali pirkti 2 tipo cukriniu diabetu sergantys pacientai kaip cukraus kiekį kraujyje mažinančią priemonę
  2. 👍 Tikrai gali pirkti 2 tipo diabetu sergantys pacientai, kurie vartoja insuliną geresnei glikemijos kontrolei
  3. 👊 Tikriausiai gali įsigyti sergantieji 2 tipo cukriniu diabetu, kad lengviau numestų svorio ir pagerintų širdies ir kraujagyslių sveikatą
  4. 👎 Tikrai negali pirkti žmonės, kurie gydosi tipo cukriniu diabetu

Šį vaistą galite įsigyti tik internetu iš specialios internetinės platformos, kurioje galite gauti nuotolinę gydytojo konsultaciją ir receptą. Jei nenorite gauti medicininių paslaugų internetu iš savo namų, tuomet belieka asmeniškai apsilankyti pas gydytoją ir vykti į vaistines ieškoti vaisto, kurio gali ir nebūti.

Užsakymas internetu ir greitas pristatymas

Internetinėje platformoje pacientams tereikia sąžiningai užpildyti medicininę anketą. Tai leis su platforma dirbančiam gydytojui įvertinti paciento sveikatos būklę ir išrašyti receptą tinkamam vaistui. Prireikus gydytojas pateiks papildomų rekomendacijų. Visa tai vyksta realiuoju laiku užsakymo proceso metu.

Ozempic be recepto

Neatmetame, kad yra nelegalių pardavėjų, kurie parduoda vaistus be recepto. Jie pažeidžia įstatymus ir kelia didelį pavojų 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Tačiau kokia prasmė naudotis tokių pardavėjų paslaugomis, jei legalioje internetinėje platformoje galite pateikti užsakymą, net jei neturite recepto, nes jį gausite nuotolinės konsultacijos metu.

Kaina

Tai brangus vaistas. Greičiausiai domėsitės galimybe gauti kompensaciją. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, kokios galimybės jums prieinamos.

Pirkdami semagliutido injekcijas internetu, galite būti tikri, kad Jums nereikės papildomai mokėti. Visos platformos paslaugos (įskaitant konsultavimą ir pristatymą) jau įskaičiuotos į svetainėje nurodytą kainą.

Amazon ir kitos prekyvietės

Turgavietės tapo patogia vieta apsipirkti internetu. Amazon, būdama viena iš šios srities lyderių pasaulyje, atidarė savo vaistinę. Lietuvoje ir kitose Europos šalyse ji neveikia. Net JAV Ozempic dažnai nėra Amazon vaistinėje. 

Įprastose prekyvietėse niekada neprekiaujama receptiniais vaistais. Reikia gauti specialų valstybės leidimą prekiauti vaistais.

Kaip vartoti Ozempiс

Kad gydymas būtų veiksmingas ir saugus, būtina laikytis gydytojo nurodymų ir rekomendacijų. Kartais gydytojas gali nukrypti nuo gamintojo nustatytų taisyklių, nes instrukcijose negalima numatyti visų individualių vaisto vartojimo atvejų. Tačiau savarankiškai koreguoti gydymą griežtai draudžiama.

Remiantis bendrosiomis gamintojo rekomendacijomis, galima nustatyti tokias Ozempiс vartojimo taisykles:

  1. Vartojimas kartą per savaitę tą pačią dieną, nepriklausomai nuo valgymo laiko.
  2. Naudoti tik gamintojo švirkštinius rašiklius.
  3. Poodinės injekcijos (jokių injekcijų į raumenis ar į veną).
  4. Laipsniškas dozės didinimas nuo 0,25 mg iki 1 mg ir iki 2 mg gydytojo nuožiūra.

Kontraindikacijos ir šalutinis poveikis

Ozempic yra saugus vaistas, tačiau gali netikti pacientams, sergantiems ūminiu pankreatitu, NYHA IV klasės staziniu širdies nepakankamumu, nėščioms ar žindančioms moterims. Jis taip pat netinka pacientams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu. Taip yra ne tiek dėl galimų nepageidaujamų reakcijų, kiek dėl visiško semagliutido nenaudingumo tokiems pacientams. GLP-1 receptorių agonistais stimuliuoti insulino gamybą pacientams, sergantiems 1 tipo diabetu, negalima.

Vaistą reikia vartoti atsargiai sergant bet kokiomis lėtinėmis ligomis. Tačiau konkrečius sprendimus dėl gydymo koregavimo priims gydytojas.

Gydymo metu yra tikimybė susidurti su šalutiniu poveikiu. Dažniausi iš jų yra pykinimas ir viduriavimas. Kai kuriais duomenimis, jie pasireiškia iki 80 proc. pacientų. Moksliniuose šaltiniuose teigiama, kad šios virškinimo trakto reakcijos palaipsniui išnyksta [3]. Tai patvirtina reali pacientų patirtis, tačiau pykinimo ir viduriavimo išnykimą jie sieja su dideliais mitybos pokyčiais.

Taip pat galimas šalutinis poveikis, pvz:

  • odos reakcijos injekcijos vietoje
  • hipoglikemija (paprastai būdinga tais atvejais, kai pacientai, be Ozempic, vartoja ir kitus vaistus glikemijai kontroliuoti)
  • pankreatitas
  • tulžies akmenligė
  • nuovargis.

Pacientų patirtis

Pacientai dažniausiai palieka teigiamus atsiliepimus apie savo patirtį. Beveik niekas neabejoja glikemijos kontrolės veiksmingumu naudojant semagliutridą. Kai kurie liko nepatenkinti svorio mažinimo veiksmingumu, tačiau tokie atsiliepimai paaiškinami žinių apie vaistą trūkumu. Jei tokie pacientai būtų vartoję Wegovy, jų nuomonė tikriausiai būtų kitokia.

Alternatyvos

Diabeto gydymui

Jei pacientui tinka GLP-1 receptorių agonistai Jei pacientui netinka GLP-1 receptorių agonistai
Victoza (liraglutidas)

Rybelsus (semagliutidas)

Mounjaro (tirzepatidas)

Metforminas

Sulfonilkarbamidas

Gydymas insulinu

Svorio metimui

Jei pacientui tinka GLP-1 receptorių agonistai Jei pacientui netinka GLP-1 receptorių agonistai
Saxenda (liraglutidas)

Wegovy (semagliutidas)

Mysimba (naltreksonas / bupropionas)

Xenical (orlistatas)

Alternatyvas turėtų parinkti gydytojas.

FAQ

Kiek kilogramų galite numesti nuo Ozempic?

Galite numesti apie 10 % savo pradinio kūno svorio. Vaistas padeda 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams laikytis dietos. Jis pagerina insulino gamybą ir lemia svorio mažėjimą. To gali nepakakti nutukimui išgydyti, todėl svarbu tiksliai suprasti, kokiu tikslu vartojate Ozempic. Kai kurie pacientai praneša, kad dėl gydymo labai stipriai sumažėjo svoris (iki 15 %). Tai įmanoma griežtai laikantis dietos ir aktyvaus gyvenimo būdo.

Kokią dozę turėčiau pasirinkti?

Dozės didinimo tvarką pateikia gamintojas. Kai kurie gydytojai praneša, kad jų pacientai, prieš pereidami prie palaikomosios dozės, gauna pakankamą semagliutido poveikį. Tai rodo, kad kai kuriais atvejais pacientui pakanka 0,5 mg semagliutido, o ne 1 mg, juo labiau 2 mg. Pacientų ir gydytojų forumuose tokie pranešimai yra labai dažni, tačiau kol kas nėra paskelbta tyrimų, kurie tai patvirtintų moksliškai.

Ar egzistuoja Ozempic tabletės?

Ir taip, ir ne. Yra semagliutido tablečių. Jas gamina ir Novo Nordisk. Jos taip pat skirtos diabetui gydyti ir iš esmės nelabai skiriasi nuo Ozempic. Tačiau jos gaminamos pavadinimu Rybelsus ir jų dozavimo tvarka iš esmės skiriasi. Juos reikia vartoti kasdien, o palaikomoji dozė yra 14 mg [4]. Kartu ši dozė pagal glikemijos kontrolės veiksmingumą ir poveikį paciento svoriui prilygsta 1 mg švirkščiamojo semagliutido. Nors daugeliui pacientų to pakanka sėkmingam gydymui.

Kaip Ozempic sąveikauja su alkoholiu?

Nėra. Šis vaistas nesąveikauja su alkoholiu, bent jau tokia sąveika gamintojui nėra žinoma. Tačiau jų vartojimas kartu gali turėti sunkių pasekmių:

  • Iš karto pavartojus alkoholio, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Semagliutidui tampa sunkiau veiksmingai atlikti jam priskirtas funkcijas [5].
  • Ilgalaikis alkoholio vartojimas trikdo gliukozės išsiskyrimą kepenyse, todėl gali pavojingai sumažėti cukraus kiekis kraujyje.
  • Alkoholis turi papildomų kalorijų, kurios gali prisidėti prie svorio didėjimo, todėl diabeto valdymas tampa sunkesnis.
  • Alkoholio vartojimas reikalauja, kad kepenys detoksikuotųsi, o tai gali prieštarauti jų vaidmeniui reguliuojant cukraus kiekį kraujyje, todėl diabetu sergantiems žmonėms kyla papildoma rizika.

Kokia yra papildoma Ozempic nauda?

Tyrimai parodė, kad semagliutidas mažina širdies ir kraujagyslių sistemos riziką. Tai iš dalies lemia svorio mažėjimas, tačiau didžiąja dalimi tai yra kompleksinio vaisto poveikio organizmui rezultatas [6]. Didžiausią teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai parodė 2,4 mg semagliutido dozė [7]. Tai netgi paskatino Novo Nordisk pateikti paraišką išplėsti savo vaisto indikacijas. Tačiau vis dar nežinoma, pagal kokias kitas indikacijas, išskyrus cukrinio diabeto gydymą ir svorio metimą, jie planuoja naudoti semagliutidą.

Neseniai taip pat nustatyta, kad semagliutidas turi hepatoprotekcinių savybių. Šiuo metu atliekamas 3 fazės tyrimas, kuriuo siekiama ištirti jo veiksmingumą nealkoholinio steatohepatito gydymui ir profilaktikai [8].

Nuorodos:

  1. Goldenberg RM, Steen O. Semaglutide: Review and Place in Therapy for Adults With Type 2 Diabetes. Canadian Journal of Diabetes. 2019 Mar;43(2):136–45. URL: https://www.canadianjournalofdiabetes.com/article/S1499-2671(18)30109-6/fulltext
  2. Rexiati Ruze, Liu T, Zou X, Song J, Chen Y, Xu R, et al. Obesity and type 2 diabetes mellitus: connections in epidemiology, pathogenesis, and treatments. Frontiers in Endocrinology. 2023 Apr 21;14. URL: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10161731/
  3. Blundell J, Finlayson G, Axelsen M, Flint A, Gibbons C, Kvist T, et al. Effects of once‐weekly semaglutide on appetite, energy intake, control of eating, food preference and body weight in subjects with obesity. Diabetes, Obesity and Metabolism. 2017 May 5;19(9):1242–51. URL: https://dom-pubs.pericles-prod.literatumonline.com/doi/10.1111/dom.12932
  4. Hughes S, Neumiller JJ. Oral Semaglutide. Clinical Diabetes. 2020 Jan 1;38(1):109–11. URL: https://clinical.diabetesjournals.org/content/38/1/109?utm_source
  5. Song J, Lin WQ. Association between alcohol consumption and incidence of type 2 diabetes mellitus in Japanese men: a secondary analysis of a Retrospective Cohort Study. BMC endocrine disorders. 2023 Apr 25;23(1):91. URL: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37098575/
  6. Marso SP, Bain SC, Consoli A, Eliaschewitz FG, Jódar E, Leiter LA, et al. Semaglutide and Cardiovascular Outcomes in Patients with Type 2 Diabetes. New England Journal of Medicine. 2016 Nov 10;375(19):1834–44. URL: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1607141
  7. Kosiborod MN, Bhatta M, Davies M, Deanfield JE, Garvey WT, Khalid U, et al. Semaglutide improves cardiometabolic risk factors in adults with overweight or obesity: STEP 1 and 4 exploratory analyses. Diabetes, Obesity and Metabolism. 2022 Oct 28. URL: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10092593/
  8. Mahapatra MK, Karuppasamy M, Sahoo BM. Therapeutic Potential of Semaglutide, a Newer GLP-1 Receptor Agonist, in Abating Obesity, Non-Alcoholic Steatohepatitis and Neurodegenerative diseases: A Narrative Review. Pharmaceutical Research. 2022 Jun 1;39(6):1233–48. URL: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35650449/