Wegovy be recepto

Wegovy

Konsultacijos internetu + greitas pristatymas Pirkti dabar

Pigiausia alternatyva svorio netekimui yra Saxenda injekcijos

Konsultacijos internetu + greitas pristatymas Pirkti dabar

Aprašymas

Sveiko svorio metimo paslaptis – tinkama mityba ir fizinis aktyvumas. Jei jums nepavyksta numesti svorio tokiu būdu, su šia problema susiduriate ne vienas. Kartais, kad išeitumėte iš beviltiškos padėties, reikia vartoti specialių vaistų, pavyzdžiui, Wegovy. 

Kas yra Wegovy?

Wegovy yra receptinis vaistas nutukimui gydyti. Jis skirtas nutukusiems žmonėms, taip pat pacientams, turintiems antsvorio ir su juo susijusių sveikatos sutrikimų. Pagrindinis šio vaisto poreikio vertinimo kriterijus yra paciento kūno masės indeksas (KMI). Tai ūgio ir svorio santykis. Nutukimą atitinka 30 ar didesnis KMI, o antsvorį – 27+. Gydytojas neskirs vaisto, jei paciento svoris neatitinka šių kriterijų. 

Veiklioji Wegovy medžiaga yra semagliutidas. Ši medžiaga priklauso GLP-1 receptorių agonistų klasei. Ją sukūrė Danijos farmacijos milžinė Novo Nordisk. Vaistas tiekiamas švirkštimo rašiklių su paruoštu vartoti tirpalu pavidalu dozėmis nuo 0,25 mg iki 2,4 mg.

Be svorio mažinimo savybių, šis vaistas taip pat teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. 2023 m. rugpjūčio 8 d. Novo Nordisk paskelbė teigiamus SELECT tyrimo rezultatus, įrodančius, kad 2,4 mg dozės semagliutidas reikšmingai sumažina širdies ir kraujagyslių sistemos įvykių riziką 20 %, palyginti su placebu, suaugusiesiems, kurie yra nutukę arba turi antsvorio ir serga širdies ir kraujagyslių ligomis, bet neserga cukriniu diabetu. Tyrime dalyvavo 17 604 dalyviai, jis truko iki penkerių metų. Tikimasi, kad bendrovė pateiks paraišką išplėsti vaisto medicinines indikacijas JAV ir ES [1].

Svorio metimas su Wegovy

Semagliutidas yra sintetinis natūralaus GLP-1 hormono, kuris gaminasi žarnyne po valgio, analogas. Jis beveik visiškai kopijuoja jo veikimą, tačiau dėl ilgesnio pusinės eliminacijos periodo veikia ilgiau. 

Semagliutidas veikia kaip alkio reguliatorius. Jis tiesiogiai veikia centrinę nervų sistemą. Pacientai jaučia mažesnį potraukį maistui. Vartojant vaistą sumažėja bendras maisto skonis [2], o tai padeda pašalinti valgymo sutrikimus. 

Uždelstas skrandžio ištuštinimas taip pat padeda sumažinti apetitą. Pacientai žymiai ilgiau jaučiasi sotūs. Jiems reikia mažiau maisto, kad pasisotintų, nei anksčiau.

Veiklioji medžiaga Wegovy stipriai veikia cukraus kiekį kraujyje. Ji mažina jo kiekį priklausomai nuo gliukozės. Tai reiškia, kad semagliutidas skatina insulino gamybą ir mažina gliukagono gamybą, tačiau tik reaguodamas į cukraus koncentracijos padidėjimą. Tai labai naudinga savybė 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Tačiau ji ne mažiau svarbi ir lieknėjant, nes normalizavus cukraus kiekį kraujyje sumažėja gliukozės, kuri potencialiai gali virsti riebalų sankaupomis, kiekis.

Taigi svorio mažėjimo vartojant Wegovy mechanizmas atrodo taip:

 1. Apetito mažinimas
 2. Ilgesnis sotumo jausmas
 3. Suvartojamo maisto kiekio mažinimas
 4. Svorio mažėjimas dėl kalorijų deficito.

Kad šis paprastas svorio metimo algoritmas būtų tikrai naudingas, svarbu laikytis dietos ir gyventi aktyvų gyvenimo būdą. Tik tada kalorijų deficitas pasieks tokį lygį, kuris būtinas veiksmingam svorio mažinimui.

Pirkti Wegovy internetu

Wegovy buvo patvirtintas naudoti ES (įskaitant Lietuvą) 2022 m. pradžioje. Internetinėse platformose juo pradėta prekiauti tik 2023 m. pabaigoje. Bendrovei Novo Nordisk pavyko įveikti dėl neįtikėtino vaisto populiarumo atsiradusį trūkumą. Be to, ilgą laiką pagrindinė šių injekcijų rinka buvo JAV, kur Wegovy kaina yra gerokai didesnė nei Europoje. Dabar Europos rinkoje pamažu pasiekiamas normalus vaisto tiekimas.

Kadangi Wegovy yra receptinis vaistas, jo galima įsigyti tik internetu specialiose interneto platformose. Tokiose platformose galima gauti receptą ir net gauti asmenines gydytojo rekomendacijas.

Recepto gavimas

Jei norite įsigyti svorio mažinimo injekcijų internetu, tikriausiai dar neturite recepto. Norint pateikti užsakymą, jums jo nereikia. Užpildote klausimyną, kuriame teisingai atsakote į pateiktus klausimus. Paprastai jie būna apie jūsų ūgį, svorį, amžių, ligas ir pan. Gydytojas turės prieigą prie klausimyno, kai tik jį užpildysite. Jis gali paprašyti pateikti papildomų duomenų, pateikti rekomendacijų dėl vaisto pasirinkimo ar tinkamo jo vartojimo. Remdamasis šia konsultacija, gydytojas išrašo elektroninį receptą. To pakanka vaistui gauti. Jei atsisakysite užpildyti klausimyną ir gauti gydytojo konsultaciją, vaisto įsigyti negalėsite. Be recepto jo niekas neparduoda.

Kaina

Dr. Gurdeepas Singhas, analizuodamas Wegovy naudojimo lieknėjimui JAV perspektyvas, išreiškė susirūpinimą: „Nors dėl didelės Wegovy kainos daugeliui pacientų jis gali būti neįperkamas, jei jo nekompensuoja draudimas” [2]. Europos pacientų padėtis yra daug geresnė ir jie už gydymą moka gerokai mažiau. Lietuvoje Wegovy kaina yra viena mažiausių. Tai nereiškia, kad tai pigus vaistas. Svorio metimas šiomis injekcijomis reikalauja sistemingų ir ilgalaikių finansinių investicijų. Pasiteiraukite gydytojo apie galimybę gauti finansavimą (kompensaciją). Ne visiems pacientams, kuriems yra indikacijų vartoti semagliutidą svoriui mažinti, galima kompensuoti vaisto įsigijimo išlaidas.

Internetinės platformos tinklalapyje nurodyta kaina yra teisinga ir aktuali. Į ją įskaičiuoti gydytojo mokesčiai ir siuntimas. Dėl šios priežasties vaistas kainuoja šiek tiek brangiau nei įprastoje vaistinėje. Tačiau ši kaina yra galutinė.

Pacientų patirtis (atsiliepimai ir nuomonės)

Nors semaglutidas svorio mažinimui vartojamas ne taip seniai, jį jau vartojo šimtai tūkstančių pacientų (tikslių duomenų Novo Nordisk nepaskelbė). Atsiliepimų galite rasti forumuose ir specialiose vaistams skirtose svetainėse. Atsižvelgiant į atsiliepimų skaičių, vaisto įvertinimą galima laikyti objektyviu jo veiksmingumo ir pacientų pasitenkinimo atspindžiu. Tačiau tai nereiškia, kad apžvalgos yra patikimas informacijos šaltinis, kuriuo galima naudotis gydymo metu.

Wegovy turi aukštą įvertinimą. Teigiamų atsiliepimų apie jo vartojimo patirtį yra pranešimų apie:

 • reikšmingas svorio sumažėjimas
 • širdies ir kraujagyslių sistemos pagerėjimas
 • naudojimo paprastumas
 • lengvas gydymo toleravimas

Retos neigiamos apžvalgos daugiausia susijusios su individualiu semagliutido netoleravimu. Kai kuriems pacientams pasireiškia labai sunkios virškinimo trakto reakcijos, dėl kurių tolesnis gydymas negalimas. Kartais šią problemą galima išspręsti tinkama dieta (vengiant riebaus ir saldaus maisto), o kartais tai yra ženklas, kad pacientui reikia rinktis kitą vaistą.

Kaip vartoti Wegovy

Wegovy injekcijas reikia vartoti kartą per savaitę bet kuriuo paros metu, nepriklausomai nuo valgymo. Gydymo metu svarbu laikytis šios dozavimo schemos: 

0,25 mg ➡️0,5 mg ➡️ 1 mg ➡️1,7 mg ➡️2,4 mg 

Intervalas tarp kiekvieno dozės didinimo yra 4 savaitės. Šį intervalą galima koreguoti tik didinant. To gali prireikti, jei paciento organizmas nepasirengęs dozės didinimui.

Tirpalui suleisti turi būti naudojamas originalus švirkšto rašiklis. Jokių kitų gamintojų švirkštų ar injekcinių prietaisų naudoti negalima. Semaglutidas skirtas tik poodinei injekcijai. Plona ir trumpa originalaus švirkšto rankenėlės adata leidžia vaistą sušvirkšti į saugų gylį po oda. Rekomenduojamos švirkštimo vietos: viršutinis rankos trečdalis, viršutinis kojos trečdalis arba pilvas.

Kontraindikacijos ir atsargumo priemonės

Atsargumo priemonė Paaiškinimas
Hidratacija Pacientai turėtų atkreipti dėmesį į tinkamą hidrataciją, kad sumažintų dehidratacijos riziką dėl šalutinio poveikio virškinimo traktui.
Dėmesys į pankreatito simptomus Pacientai turėtų būti informuojami apie ūminio pankreatito požymius. Atsiradus įtartinų simptomų, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
Insulino pakeitimo vengimas Semagliutido negalima vartoti kaip alternatyvos insulinui cukriniu diabetu sergantiems pacientams.
Dozės koregavimas kartu vartojant Derinant semagliutidą su sulfonilkarbamidu arba insulinu, reikėtų apsvarstyti galimybę sumažinti pastarojo dozę, kad sumažėtų hipoglikemijos rizika.
Diabetinės retinopatijos stebėsena Diabetine retinopatija sergančius pacientus, vartojančius semagliutido, reikia atidžiai stebėti ir gydyti pagal galiojančias klinikines rekomendacijas.

Wegovy tiesiogiai kontraindikuotinas esant individualiam semagliutido netoleravimui, nėščioms ir žindančioms moterims, sergant ūminiu pankreatitu. Atsargiai vaisto reikia vartoti esant inkstų ar kepenų nepakankamumui. Tačiau tyrimai parodė, kad tokiais atvejais dozės koreguoti nereikia ir pacientai paprastai gerai toleruoja gydymą [3].

Šalutinis poveikis

Gydymo metu pacientams gali pasireikšti šios nepageidaujamos reakcijos:

 • galvos skausmas
 • pykinimas
 • vėmimas
 • viduriavimas
 • vidurių užkietėjimas
 • nuovargis

Virškinimo trakto reakcijos pasireiškia 63-83 proc. pacientų [4], t. y. jos beveik neišvengiamos. Paprastai ši šalutinio poveikio grupė būdinga tik pirmosiomis gydymo savaitėmis. Dietos laikymasis gerokai palengvina jų simptomus.

Galimi ir kiti šalutiniai poveikiai, pavyzdžiui, tulžies akmenligė, gastritas, širdies plakimas. Daugiau apie šį ir kitus šalutinius poveikius galite sužinoti oficialioje instrukcijoje arba iš savo gydytojo.

Galimos alternatyvos

Wegovy dažnai lyginamas su Ozempic. Tačiau pastarasis nėra Wegovy alternatyva, nors jo veiklioji medžiaga yra ta pati. Ozempic yra vaistas glikemijai kontroliuoti. Jis skiriamas pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu. Natūralu, kad jis taip pat turi svorio mažinimo poveikį. Tačiau šis poveikis nėra toks ryškus dėl mažesnės dozės.

Tiesioginė Wegovy alternatyva yra Saxenda:

Wegovy Saxenda
Veiklioji medžiaga Semaglutidas Liraglutidas
Dozavimas Pradedama vartoti po 0,25 mg kartą per savaitę; titruojama iki 2,4 mg kartą per savaitę Pradėta vartoti 0,6 mg kartą per parą; dozė didinama kas savaitę iki 3 mg kartą per parą
Vartojimo dažnumas Kartą per savaitę Kartą per parą
Veiksmingumas Klinikinių tyrimų metu dalyviai, vartojantys Wegovy, per 68 savaites vidutiniškai neteko apie 10-18 % pradinio kūno svorio Klinikinių tyrimų metu pacientai per 56 savaites vidutiniškai neteko apie 5-10 % kūno svorio
Galimybė įsigyti internetu Taip, tačiau kartais pacientai susiduria su laikinu vaisto trūkumu vaistinės sandėlyje Taip
Reikia recepto Negalima įsigyti be recepto

Galima įsigyti pagal elektroninį receptą

 

Negalima įsigyti be recepto

Galima įsigyti pagal elektroninį receptą

FAQ

Kiek kilogramų galite numesti su Wegovy?

Tikslūs duomenys apie galimą gydymo veiksmingumą įvairiuose tyrimuose skiriasi. Duomenys svyruoja nuo 10 iki 18 % numesto svorio. Vidutiniškai, griežtai laikantis dietos ir nuolatinio fizinio aktyvumo, pacientas gali tikėtis numesti apie 16 % svorio [5].

Kiek trunka gydymo kursas?

Daugumoje tyrimų gydymo veiksmingumas vertintas remiantis 68 savaičių kursu. Tai nėra griežtai apibrėžta trukmė. Gydytojas gali ją koreguoti tiek didindamas, tiek mažindamas. Paprastai gydymo kursas trunka apie metus. To turėtų pakakti laipsniškam ir stabiliam svorio mažėjimui.

Kaip derinamas Wegovy ir alkoholis?

Semagliutidas ir alkoholis nesuderinami ir tarpusavyje nesąveikauja. Gydymo metu būtina atsisakyti alkoholio dėl jo kaloringumo ir neigiamo poveikio virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai.

Kas atsitiks, jei praleisiu injekciją?

Svarbu vengti praleisti kitą dozę. Tačiau jei taip atsitinka, praleistą dozę turite suleisti per 5 dienas. Jei to nepadarėte, tuomet praleiskite injekciją ir kitą dozę vartokite kaip numatyta. Grafiko pažeidimas gali ne tik sumažinti gydymo veiksmingumą, bet ir padidinti šalutinį poveikį.

Kokia dieta padės man greičiau numesti svorio?

Norint greičiau numesti svorio, rekomenduojama subalansuota mityba su vidutiniu kalorijų deficitu, į kurią įeina daug daržovių, baltymų ir pilno grūdo produktų. Didelio kaloringumo ir perdirbtų maisto produktų, tokių kaip saldūs gėrimai, greitas maistas ir saldumynai, pašalinimas arba apribojimas taip pat gali padėti greičiau numesti svorio. Pasitarkite su gydytoju, ar reikia papildyti mitybą vitaminais ir mikroelementais.

Nuorodos:

 1. News Details. Novo Nordisk. URL: https://www.novonordisk.com/news-and-media/news-and-ir-materials/news-details.html?id=166301
 2. Singh G, Krauthamer M, Bjalme-Evans M. Wegovy (semaglutide): a new weight loss drug for chronic weight management. Journal of Investigative Medicine. 2021 Oct 27;70(1):jim-2021-001952. URL: https://journals.sagepub.com/doi/10.1136/jim-2021-001952
 3. Jensen L, Kupcova V, Arold G, Pettersson J, Hjerpsted JB. Pharmacokinetics and tolerability of semaglutide in people with hepatic impairment. Diabetes, Obesity and Metabolism. 2018 Jan 17;20(4):998–1005. doi: 10.1111/dom.13186
 4. Mikhail N. Once weekly semaglutide for treatment of obesity. Journal of Clinical and Laboratory Research. 2(3). URL: https://pdfs.semanticscholar.org/f7be/0a96d9ded7603d7925aa50a3d8792248e90f.pdf
 5. Wahbi A, Saeed S, Nada S, Abuzeid D. Role of Semaglutide in Weight loss. PriMera Scientific Surgical Research and Practice. 2023 Oct Volume 2 Issue 4. URL: https://primerascientific.com/pdf/pssrp/PSSRP-02-060.pdf